V vrtcu pri OŠ Bizeljsko smo si strokovne delavke vrtca z otroki iz skupin Oblački, Metuljčki, Palčki in Pikapolonice popestrili dogajanje v pravljičnem decembru z različnimi druženji ob smrečici.

V torek, 5.12.2023, smo si  v matematični učilnici ogledali predstavo s senčnimi lutkami z naslovom Luna ima shujševalno kuro, ki so jo zaigrali učenci OŠ Bizeljsko pod vodstvom učiteljice Dragice Vračun. Druženje se je nadaljevalo s predstavitvijo poskusov na temo planetov, ki so navdušili tudi mlajše otroke.

Naslednji dan, 6. 12. 2023, smo si dopoldan popestrili z glasbeno urico, ki jo je vodil glasbeni pedagog Vilko Urek. Otroški pevski zbor nam je zapel veliko čudovitih pesmi.  Za konec smo skupaj zapeli še nekaj pesmic in si tako pričarali praznično vzdušje ob okrašeni smrečici.

V sredo, 13.12.2023, nas je obiskala bibliotekarka Andreja Dvornik iz knjižnice Brežice. Gospa Andreja nam je povedala pravljici Iščemo hiško za božično miško in Čarobno božično drevesce. Z zanimanjem smo prisluhnili pravljicama. Gospa Andreja je dogajanje popestrila še z nekaj ugankami o zimi, iz knjige Sto ugank, ki je otroke spodbudila k ugotavljanju pravilnih odgovorov.

Ob praznični smrečici nas je kot zadnja gostja Veselega decembra obiskala učiteljica citer Anita Veršec iz glasbene šole Brežice. Igrala nam je na citre, mi smo jo spremljali s petjem. Kako zvenijo strune citer,  so  otroci preverili tudi sami. Pri poslušanju melodij s citer smo zelo uživali. Gospo Anito smo nagradili z močnim ploskanjem.

Avtor:

Janina Kostanjšek, vzgojiteljica predšolskih otrok