mavrica

Bralna mavrica je bralni program, ki ga organizira knjižnica v sodelovanju z vrtci in osnovnimi šolami brežiške občine.
Program spodbuja družinsko branje in družinski obisk knjižnice, pa tudi povezovanje med knjižnico, vrtci in šolami. Branje knjig otrokom in pogovori ob njih so bogata dota, ki jo lahko starši poklonijo svojim otrokom. Naj obisk knjižnice postane kulturni dogodek za vso družino.

POTEK:

• Če otrok ni član knjižnice, to stori pri knjižničarju na centralnem pultu ob prvem obisku knjižnice. Vpis je brezplačen.
  • Otrok si ob vsakem obisku knjižnice izbere dve slikanici: eno slikanico po lastni izbiri (vsebino doma ilustrira) in eno iz seznama (pri knjižničarju dobi vprašanje, na katerega doma, ko prebere slikanico, odgovori).
  • Otrok ob prvem obisku prejme tudi izkaznico, kjer zbira žige. Za osvojitev priznanja jih mora zbrati šest.
  • Za pridobitev priznanja otrok prebere 6 knjig, od tega 3 po lastnem izboru (vsebino ilustrira) in 3 iz seznama (odgovori na vprašanja). Žig dobi vsakič, ko prinese v knjižnico risbico oz. odgovor. Ko zbere otrok vseh 6 žigov, pusti izpolnjeno izkaznico v knjižnici. Priznanja bodo podeljena na majski zaključni prireditvi.
  • Ilustracije bomo skozi šolsko leto razstavljali na oglasni deski na oddelku za mladino v brežiški knjižnici. Po dogovoru lahko otroci eno slikanico predstavijo svojim vrstnikom v vrtcu/šoli (predstavitev ni pogoj za sodelovanje v programu).

Vir: http://www.knjiznica-brezice.si/mladinski-oddelek.html