V  skupini Palčki smo v teh dneh prav posebno uživali v jesenskem ustvarjanju. Da bi zaključili ta čudovit projekt, smo se odločili za nekaj posebnega – skupno kuhanje bučkine juhe! Prvi dan smo se vsi skupaj zbrali in napisali slikovni recept za pripravo te okusne juhe. Otroci so s svojimi ustvarjalnimi idejami prispevali svoj delež k receptu in tako smo skupaj ustvarili prav poseben recept. Naslednji dan pa je bil čas za kuhanje! Otroci so se veselo lotili nalog – rezali so bučo, lupili in rezali krompir. Skupaj smo vse narezano dali v velik lonec, ga zalili z vodo ter postavili na štedilnik. Medtem ko se je juha počasi kuhala, smo povabili gospo ravnateljico in tehnični kader, da se nam pridružijo pri okušanju naše juhe. Vsi skupaj smo se usedli za mizo, polno dišeče bučkine juhe, in si z velikim veseljem privoščili le te. Otroci so bili ponosni na svoje delo in so z užitkom jedli juho, ki so jo skupaj ustvarili.

Bili so navdušeni nad tem, kako spretno so rezali bučo, drugi so uživali v vonju, ki se je širil po vrtcu med kuhanjem, spet drugi pa so bili presenečeni nad tem, kako zanimivo je sodelovati pri ustvarjanju recepta. Ob deljenju teh izkušenj so se otroci še bolj povezali med seboj in se skupaj veselili uspeha, ki so ga dosegli s svojim skupnim delom.

Takšne izkušnje nam omogočajo, da se otroci naučijo sodelovati, deliti in izražati svoje občutke. V vrtcu Palčki si prizadevamo, da bi otroke spodbujali k medsebojnemu povezovanju ter izražanju svojih misli in čustev.