Nepozabna izkušnja za naše predšolske otroke! Danes smo se z otroci celotnega vrtca odpravili na sprehod. Na sprehodu so otroci zavohali dim in slišali prasketanje ognja. Zagledali so požar na travniku in nemudoma vedeli kaj moramo storiti. Poklicali smo na pomoč gasilce prostovoljnega gasilskega društva Bizeljsko. Hitro so prispeli na kraj dogodka, sirene so se oglasile, lučke so se svetile, ko so gasilci z vso hitrostjo pripeljali in se lotili gašenja že v naprej pripravljenega manjšega travniškega požara. Naši otroci so bili navdušeni in polni občudovanja opazovali, kako gasilci s spretnostjo in pogumom pogasijo ogenj. Po končani intervenciji so gasilci predstavili gasilsko vozilo ter opremo, ki jim pomaga pri njihovem pomembnem delu. Otroci so si lahko ogledali gasilsko čelado, oblačila in se poslikali ob gasilskem vozilu.

Hvala gasilcem prostovoljnega gasilskega društva Bizeljsko za njihov hitri odziv in prijaznost do naših otrok. Takšne izkušnje pripomorejo k njihovi varnosti in zavedanju pomembnosti gasilcev v naši skupnosti. Ponosni smo, da smo imeli priložnost spoznati in se naučiti kako ravnati v takšnih trenutkih. Skupaj smo prišli do spoznanja, da so gasilci res junaki. Gasilski pozdrav ”NA POMOČ”!

Zapisala: Nuša Jug, dipl. vzg.