V sredo, 04.10.2023 smo skupaj s starši in otroki pripravili čudovite popoldanske delavnice, ki so bile navdihnjene z naravnimi jesenskimi plodovi in materiali. Otroci so skozi teden pridno prinašali različne jesenske plodove, kot so lubje, mah, storže, buče, koruza, kostanj … Naša ustvarjalnost je dobila krila, ko smo skupaj izdelali čudovite umetnine iz naravnih materialov. Bili so pravi unikati. Postavili smo čutno pot, na kateri so otroci lahko raziskovali različne teksture jeseni. Poleg tega smo pripravili poligon, kjer so otroci preizkusili svoje spretnosti in ravnotežje med igro. Po končanih delavnicah smo se vsi skupaj posladkali s sladkimi jesenskimi jabolki, sočnimi hruškami ter dišečim čajem. Prav poseben užitek pa je bil pečeni kostanj, ki so ga pripravili starši. Vonj sveže pečenega kostanja se je širil po zraku in nas vse skupaj navdihoval s toplino. Po okusni jesenski malici so starši prostovoljno pomagali pri pospravljanju. Otroci so navdušeno raziskovali, ko se je bala slame razletela.

Bilo je čarobno doživetje, polno smeha, ustvarjalnosti in povezanosti med otroki, starši ter vzgojitelji.

Hvala vsem staršem za njihov trud, podporo in sodelovanje pri tem čudovitem jesenskem dogodku. Skupaj smo ustvarili nepozabne spomine. Jesensko obarvana doživetja so res čarobna in nas vsakič znova navdušijo s svojo lepoto. Hvala vsem za nepozabno izkušnjo!”

Zapisala: Nuša Jug, dipl. vzg.

Marija Antolovič, pom. ravnateljice v vrtcu