V vrtcu smo obeležili teden otroka s posebnim poudarkom na radovednosti in veselju do odkrivanja sveta okoli nas. Izvedli smo različne dejavnosti, ki so otroke popeljale v čudoviti svet jeseni. Skozi igro, učenje in zabavo smo spoznavali naravo, gozd, živali ter se povezali s pestrostjo barv jesenskega obdobja. Skupina PALČKOV je v celotnem tednu izražala svojo razigranost, pisano domišljijo ter veselje, podobno barvam jeseni. Pogovorili smo se o jeseni,  gozdu in živalih, ki tam živijo, s čimer smo spodbudili njihovo radovednost in ljubezen do narave. Poseben vrhunec tedna je bil obisk gozda, kjer smo raziskovali drevesa, nabirali pisane jesenske liste ter spoznavali živali, ki tam domujejo. Otroci so se navdušeno vključili v aktivnosti in se naučili veliko o naravnem okolju ter njegovem pomenu. Ples jesenskih listov je bil dogodek, kjer smo se skupaj z otroki igrali s pisanimi listi in se gibali ob glasbi, na koncu se je naše telo spremenilo v list in zaplesalo. Ta dejavnost je spodbudila otroško ustvarjalnost ter jih povezala s čarobnostjo jeseni. V popoldanskem času smo organizirali tradicionalno druženje s starši z geslom “Jesen v deželi.  Vse dejavnosti so bile izvedene v skladu s poslanico “Zakaji in zatoji radovednosti”, ki je spodbujala otroke k radovednosti, odkrivanju in raziskovanju sveta okoli nas. Skupina PALČKI  pa je s svojo poslanico “Razigrani, pisani in veseli, kot barve jeseni” izražala svojo unikatno energijo ter veselje do ustvarjanja in igre. Skozi našo poslanico so se čez cel teden pojavljala vprašanja zakajev in zatojev. Tedenski program je bil zasnovan tako, da je otroke navdušil ter spodbudil njihovo radovednost, ustvarjalnost in veselje do učenja. Verjamemo, da so otroci skozi te dejavnosti pridobili nove izkušnje, se povezali z naravo ter si ustvarili nepozabne spomine.

Zapisala: Nuša Jug, dipl. vzg.