zajtrk

Vseslovenski projekt Tradicionalni slovenski zajtrk izvajamo z namenom, da bi izboljšali zavedanje o namenu in razlogih za lokalno samooskrbo, domačo pridelavo in predelavo ter v okviru sistema javnega naročanja spodbudili aktivnosti zagotavljanja hrane, pridelane v lokalnem okolju. Javnosti predstavljamo pomen kmetijstva in čebelarstva ter spodbujamo k  pravilni in zdravi prehrani. Ozaveščamo o pomenu živilsko-predelovalne industrije.  Posebno pozornost pa namenjamo pomenu gibanja in ohranjanja čistega okolja.

Otroci v vrtcu spoznavajo zdravo prehrano, se zavedajo pomena doma pridelane hrane, katera vsebuje  več vitaminov in manj aditivov, saj je transport hrane dosti krajši. Otroke spodbujamo k zdravim prehranjevalnim navadam in h kulturnemu prehranjevanju. Izvedemo tradicionalni slovenski zajtrk po lokalno pridelanih sestavinah.

V vrtec otroci prinesejo semena in opazujejo njihovo rast in razvoj. V goste povabimo čebelarja, saj se zavedamo, da brez čebel ni pridelane hrane.   V dogovoru s starši izvedemo zdravo praznovanje rojstnih dni (sadje) v vrtcu.